Logo Logo
E N N IG M M A Development Laboratory

Гомоку або п'ять в ряд

25 квітня 2017
logo.png

Гра гомоку - це стародавня китайська гра, в якій гравці по черзі викладають на дошку чорні і білі камені з метою вибувати свій ряд в п'ять каменів першим та одночасно не дати зробити це супернику. В нас ця гра відома під назвою П'ять в ряд, однак ключовою відмінністю гри гомоку є те, що побудова довгого ряду (шість і більше каменів) не приносить перемоги. З історією та правилами цієї гри детальніше можна ознайомитися на сайті вікіпедії. Також існоє гра зі схожими правилами, яка називається рендзю.

game.png

Правила

Гра проходить на дошці, розкресленій лініями розміром 15х15. Два гравці кладуть на перетини ліній камені чорного або білого кольорів. Кожен гравець перед грою обирає свій колір і кладе камені тільки свого кольору. Гравець чорними каменями завжди робить хід першим. Мета гри - викласти в ряд п'ять каменів. Якщо після викладання каменю утворюється ряд довжиною шість і більше каменів то перемога не зараховується і гра продовжується.

Гра з людиною та проти комп'ютера

Програма передбачає гру як людина проти людини (в такому випадку передбачається гра за одним комп'ютером) так і гру проти комп'ютера. Комп'ютер доволі слабкий і тому виграти проти нього не буде надто складним завданням. По замовчуванню комп'ютер грає білими каменями, однак гравець може обрати колір перед грою. Обрати тип гри та колір каменів можна в меню Game.

Збереження гри і додаткові функції

Гру можна зберегти з метою завершити партію пізніше. Збереження та завантаження гри відбувається в меню Game. Окрім цього в налаштуваннях програми є ще деякі корисні функції. Можна увімкнути нумерацію ходів і тоді на кожному камені буде зображено порядковий номер ходу, на протязі якого цей камінь виклали. Для ввімкнення нумерації ходів слід натиснути Goban->Show Numbers, для вимкнення нумерації слід натиснути цей пункт меню ще раз.

numbers.png

Також в грі є доступна підказка найбільш оптимального ходу. Найоптимальніший хід оцінюється на основі поточного розташування каменів без врахування можливих майбутніх ходів, тому іноді він може підказувати далеко не самі найкращі ходи. Щоб скористатися функцією підказки слід натиснути Goban->Hint або натиснути комбінацію клавіш клавіатури Ctrl+H.

white_win.png

Зображення дошки в довільний момент можна зберегти в графічний файл. Підтримуються формати BMP, JPEG та PNG.

about.png