Logo Logo
E N N IG M M A Development Laboratory

Moon Phases

10 квітня 2017
moon3.png

MoonPhases це мініатюрний віджет, який демонструє на робочому столі поточну фазу Місяця. Він має багатомовний інтерфейс, підтримує скіни, показує вік, сузір'я та відстань від Землі до Місця а також може запускатися при старті операційної системи.

moon.png

Алгоритм розрахунку фази Місяця

В даній програмі використовується обчислення фази за опорною датою. Для цього вираховується юліанський день для поточної дати і число днів між опорною датою та юліанським днем ділиться на період Місяця. Це дає не те щоби астрономічну точність, але для такої програми цілком здасться.

moon2.png

Сузір'я та відстань до Місяця обчислюється аналогічним фазі чином, знаючи орбітальний період Місяця і число днів, що минули з опорної дати, можна обчислити поточне положення Місяця на небосхилі.

Налаштування

options.png

Програма має доволі широкі можливості щодо налаштування. Інтерфейс перекладено українською, англійською та російською мовами. А завдяки Forditas Balogh Sandor Istv Salank ще й угорською! Положення віджета на робочому столі можна зафіксувати. На вибір є три зображення Місяця. Також зображення Місяця можна затонувати у довільний колір а також налаштувати прозорість віджета та інтенсивність тіні.

about.png

Програма доступна для х86 та х64 платформ.