Logo Logo
E N N IG M M A Development Laboratory

Судоку

9 квітня 2017
sudoku.png

Програма, яка одночасно може допомагати і в складанні і в розв'язуванні головоломки судоку. Універсальний асистент, покликаний упростити життя тих, хто захоплюється розв'язуванням сього числобуса.

Правила гри

Детально ознайомитися з правилами гри можна на вікіпедії. В загальних рисах в грі є квадратне поле, розділене на 81 клітинку. Клітинки згруповані у дев'ять стовпцівб дев'ять рядків та дев'ять менших блоків 3 на 3 клітинки. Мета гри заповнити всі клітинки цифрами від 1 до 9 так, щоб в жодному стовпцю, рядку чи блоці цифри не повторювалися. Деякі клітинки вже заповнені, їх чіпати не можна.

Генерування судоку

Програма може генерувати головоломки трьох рівнів складності. Кожна згенерована головоломка завжди має тільки один розв'язок. Вибрати складність можна в меню Game. Також гра вимірює час, затрачений на розв'язок. Його можна подивитися у нижній частині вікна.

Свій варіант

В програмі є режим Free mode який вмикається меню Game. Всі клітинки розблоковуються і можна ввести свій власний варіант головоломки. Для того, щоб почати розв'язувати головоломку, слід викнути режим Free mode. Всі комірки з цифрами заблокуються, а в порожні клітинки можна буде вводити розв'язок.

Допомога в процесі розв'язування

Програма має кілька інструментів, покликаних полегшити розв'язок особливо складних варінатів головоломки. Всі вони розташовані у меню Solver.

Аналіз гри

Пункт Analyze game дозволяє визначити, чи поточна головоломка має тільки один чи більше ніж один розв'язок.

Аналітичний розв'язок

Пункт Solve game намагається розв'язати головоломку методом виключення, підставляючи числа у ті комірки, де явно може бути тільки одна цифра. Цей метод не завжди може розв'язати головоломку. Іноді бувають випадки, коли більше не залишається комірок, де можна однозначно сказати, яка цифра тут має бути.

Підказка

Пункти Hint Cell та Hint All дозволяють визначити, які цифри можуть бути в певній комірці. Перший метод дозволяє показати підказку для поточної комірки а другий, відповідно, показує підказку для всіх комірок.

Повний розв'язок

Пункт Show Solution дозволяє розв'язати головоломку довільної складності. Увага! Деякі головоломки можуть потребувтаи багато часу для розв'язання! В нижній частині вікна програми є шкала, по степені заповнення якої можна оцінити прогрес розв'язування.

Програма доступна для 32-бітних та для 64-бітних платформ.